..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 02 kvě 2024, 03:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 318 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 16 dub 2010, 22:46 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
No já teda nevím jaká je přesnost toho NDB, navíc mám dojem že se s přílivem špatného počasí a větru ta přesnost zhoršuje. Každopádně při té přistávací rychlosti stačí malá výchylka na ADF a než to zkorigují jsou 50 metrů vedle...

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 00:53 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
jo jasně - přesně jak píšeš. Ale vite co???? Mi neleze do palice????
Od soboty se tvrdí, jako jedna z mála faktů se 100% pevností, že éro dělalo 4X GA. Je tak? JE.
To byla ještě spontání zpráva. A najednou....včera večer....BÁC!!!!Žáden 4X GA, bylo jen jedno přistání!!!!
Takže...kde se přišlo na to , že bylo 4X GA??? To si přece nevycucali z prstu jen tak uuuplně náhodně NE????
Nebo jde už o MLŽENÍ!!!!! V každém případě je s podivem dělat 4X GA. Jak už sem napsal v první obsáhlém článku, magor, který by 4X opakoval GA by musel být pod vlivem mariánky, nebo něčeho ostřejšího. Platí nepsané pravidlo, někdy i psané, jako doporučení, ale i zákaz, opakovat přiblížení víc jak jednou. To z toho důvodu, že je v podstatě přesně vyzkoumáno jak a o kolik klesá schopnost pilotovy koncentrace.
JENŽE ....oproti tomu stojí opět spontání tvrzení, které 5 dní bylo jako dané, že letadlo opakovalo přiblížení 4X.
Takže když mrknu na tu fotku, pořád, ač z hlediska pilota si myslím málo pravděpodobné, ale ve "VOJENSKÉM SPECIÁLU" možné, byl toto právě čtvrtý nepodařený GA - popř. hledali světla a jak píše Robert, ulítlo jim to.
PAR mi celkem přijde mimo mísu, nebo aspoň zatím, nevím z čeho by se tak dalo usuzovat.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 01:25 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
No abych to poopravil. Již v Pondělí 12. bylo na základě prvotních dat z CVR a FDR celkem jasné, že dělali nad letištěm tři okruhy (NE PŘIBLÍŽENÍ !!!) ve větší výšce, a teprve poté se pokusili poprvé o přiblížení. Ono to samozdřejmě v tom komunikačním šumu a z úst očitých svědku, zřejmě fakt vypadá že se pokoušeli 4x ale předpokládám že ta verze z FDR bude věrohodnější než nějaký dědek na letišti.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 01:30 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
to už by sedělo víc

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 01:45 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Jo a ještě... Mrkněte pozorně na tato dvě videa.

Píšou tam že to jsou jedny z prvních autentických videi z místa nehody. Dovedu si představit že ti lidé byli roztrháni dosti, ale !!! Kurva kde jsou tělesné schránky ??????? Nikde nic. Není to divné ?




_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 18:45 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Kurna ti Polaci jsou schopni i rodice vykseftovat...

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... denta.html

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 18:58 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
:chuj: :chuj: :chuj: sem to už četl a uvažoval, esli to sem postnout. Nejpokrytečtější národ na světě!!!!! :piss_monk:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:02 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
Mě už to příjde celé nějaké divné...nechci se dostat do komentáře lidského neštěstí, jako že to velké lidské neštěstí je, ale některé věci mi fakt hlava nebere.
V první řadě jsem fanda Túček, takže mě to i dost zajíma a ve druhé řadě bych řekl, že i při té hrůze která se touto události stala, pro vyšetřovatele leteckých nehod to letadlo křáplo pro další vyšetřování celkem "dobře".
Když si ale poskládám některé věci, prostě nechápu:
První informace...velmi špatné počasí, 3xGA, prezident PL nemá moc rád záložní letiště..
Druhá.. nikde jsem nenašel, ani to nebylo nikde prezentováno jaké má letiště vlastně navigační zařízení
Třetí... black box´s (MSRP-MARS) a ještě další přídavná jsou v pořádku a dají se použít...ale žádne údaje nikdo nepustil ( sice se nedivím, ale vzhledem ke všemu, něco by přece jen aspoň naznačit mohli)....pouze - "asi za to mohl pilot" , z mého pohledu zatím nejstupidnější prohlášení. I kdyby v konečném důsledku za to mohl, je to souběh více událostí.
Čtvrtá.. spousta odborných vyjádření, jako třeba že na přistání ( kdy předpokládám full flaps, gear down, tri zeljone garjat) mají dle odborníků 540-650 km/h :o :o dávno by měli klapky i podvozek v hajzlu...

.....prostě spousta, dle mého názoru, zavádějících informací.... v noci zkusím přemýšlet proč asi??

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:13 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
greedy píše:
Čtvrtá.. spousta odborných vyjádření, jako třeba že na přistání ( kdy předpokládám full flaps, gear down, tri zeljone garjat) mají dle odborníků 540-650 km/h :o :o dávno by měli klapky i podvozek v hajzlu...

.....prostě spousta, dle mého názoru, zavádějících informací.... v noci zkusím přemýšlet proč asi??


V jednom z manulálů pro PT154 je napsána Vne IAS 650 km/h. Takže mi to příjde úlet jak prase.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:36 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
jen strohé údaje z RLE:

maximum speed with the flaps extended at angle:
15° 420 km/h
28° 360 km/h
36° 330 km/h
45° 300 km/h

maximum speed during extension and retraction of the landing gear:

- in normal conditions 400 km/h
- at emergency descend within limits of Vmax and Mmax

max. hmotnost pro přistání 80t, Vref pro tuto hmotnost na klapkách
36° 270 km/h
45° 265 km/h

v rychlosti 540-650 km/h šli na přistání teda bez klapek a podvozku.... :o

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:41 
Offline
V.I.P.

Registrován: 19 lis 2008, 11:31
Příspěvky: 288
Greedy, EASY, ja na to mam zcela jednoduchy duvod.

Novinari jsou hovada sprosta (az na velice ridke vyjimky ktere se ale neprosadi v mainstreamu presne proto, ze nejsou)
Tato kraxna je obzvlaste novinarsky zajimava
:arrow: vysledkem je mnoho a mnoho a mnoho a mnoho sracek, a clovek se skutecne nestaci divit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:43 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Fabo píše:
Greedy, EASY, ja na to mam zcela jednoduchy duvod.

Novinari jsou hovada sprosta (az na velice ridke vyjimky ktere se ale neprosadi v mainstreamu presne proto, ze nejsou)
Tato kraxna je obzvlaste novinarsky zajimava
:arrow: vysledkem je mnoho a mnoho a mnoho a mnoho sracek, a clovek se skutecne nestaci divit.


A tak ono je to možná tím, co jsme probírali na miniisimbíru. Že se snaží napsat kdejakou píčovinu, místo toho, aby se jasně ukázalo na to, kdo řekl pilotovi, ať sedne.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:46 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
A ještě poznámka pod čarou. Když chce člověk dělat novinařinu, neuživí se objektivním psaním. V lepším případě ho jenom vyhodí z práce, v horším zlikvidujou.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 22:58 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
greedy píše:
Mě už to příjde celé nějaké divné...nechci se dostat do komentáře lidského neštěstí, jako že to velké lidské neštěstí je, ale některé věci mi fakt hlava nebere.

mužu ti řict, že ti zcela rozumim, včetně nevyřčeného podtextu. Mám stejné DOSLOVA pocity jako ty!!!!!
Ono tu frašku z toho udělali, jak píše FABO novináři především a okázalé projevy falešné solidarty hned zatím.
O to je to smutnější.
Co se týče té příčiny za sebe tolik - Greedy jsem na tom stejně, taky na to furt myslím. Snažím se vyjít z faktů u kterých věřím, že snad fakta jsou - nikoliv spekulace. Ale jak to rozeznat? :? Ty jsi to napsal fakt SUPER se vším. Já to už probíral s kým sem mohl z těch svých kámošů, kteří v mojích očích jsou ti 100% odborníci a mají k tomu co říct.
Ale bohužel, do jednoho totéž. 4XGA se NEDĚLÁ. BYL NEBO NEBYL??????
Jo to náváděcí zařízení je tam...teda z dostupných zdrojů NDB BU 310Khz z ruských zdrojů.
Největší prasárna na tom je, že nevěřím, že bychom se pravdu někdy dověděli. :evil:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 23:02 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
mě docela sere, že pro ty jakože chytré odborníky...novináře, je Tupolev Tu-154 staré, nespolehlivé letadlo, posádka na tomto letadle spolek blbců a ...

Na druhou stranu, těm novinářům spoustu zavádějících informací dávají letečtí "odborníci" a jiní, různě na danné události zainteresováni lidé.

Jen o túčku, i neodborník, najde na internetu (potažmo, jak rád používá Tragéd vygoogli) spoustu informací jako třeba, že byť je Tu-154 typově staršího data, je třeba jedno z nejspolehlivějších letadel, že jeho poruchovost je procentuálně nejnižší než u jiného typu letadla apod.
Nikdo se nezmiňuje, jaká byla procedůra přiblížení na přistáni, proč to nechtějí říct?
Dovedu pochopit, že před uzavřením vyšetřování informace ze záznamových zařízení nezveřejní (a myslím, že ani nikdy), ale proč žádný "odborním" neřekne ... bylo to VOR/DME nebo NDB/NDB nebo ILS/DME nebo ....., potom nejasnosti kolem výšky, rychlosti, směru...... prostě podle mě chtějí něco ututlat a za letadlo je zodpovědný pilot, tak za to přece může on. Nejjednodužší vysvětlení a vyjádření "odborníků" ...... :evil:

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 23:09 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Jako já se též stydím, bo jsem bezmyšlenkovitě uvěřil novinářům 3X GA a 1X crash a hned jsem všude rozhlašoval že ten pilot byl chuj že se do toho napočtvrté nechal zatáhnout a že to taky bylo asi zřejmě díky tomu VIP tlaku.

Každopádně když v pondělí vylezlo najevo že to nebylo 3XGA ale pouze 1X approach+crash, a já jsem to až ve středu zjistil, tak jsem měl fakt nervy na ty kurvy novinářské, že si tu informaci o 3XGA neověřili !!!!!!!!!!!!

No jo no novináři asi napíšou cokoliv co prodá jejich plátek či reklamu...

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 23:12 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
greedy píše:
...NDB/NDB...
předpokládám že díky vybavení letiště tam ani nic jiného zalítnout nešlo. A díky tomu právě jebli.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 23:15 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
[quote="EASYJo to náváděcí zařízení je tam...teda z dostupných zdrojů NDB BU 310Khz z ruských zdrojů.
Největší prasárna na tom je, že nevěřím, že bychom se pravdu někdy dověděli. :evil:[/quote]


můj názor: v Rusku není nic zvláštního, že má letiště jenom NDB, ale jen jedno??
I kdyby dvě nebo čtyři, tak jít na přistání podle NDB a pod minima, by normální pilot neudělal, ani kdyby ho měli vyhodit z práce. Natož jestli veze VIP.

EASY, s poslední tvou větou do tečky souhlasím

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 23:17 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
greedy píše:
můj názor: v Rusku není nic zvláštního, že má letiště jenom NDB, ale jen jedno??
I kdyby dvě nebo čtyři, tak jít na přistání podle NDB a pod minima, by normální pilot neudělal, ani kdyby ho měli vyhodit z práce. Natož jestli veze VIP.

EASY, s poslední tvou větou do tečky souhlasím


myslím, že má dvě, jestli si dobře pamatuju, rozhovor z ČT24ky, což by u vojenského letiště bylo celkem obvyklé.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo TU154 s polským prezidentem Kaczyńským havaroval
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 23:18 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
vše špatne k něčemu dobre - kolikrat si řikam, když tisk sere 24 hod denně do Paroubka: "na každém šprochu pravdy trochu", ale tady se zcela jasně a evidentně projevilo, že: "na každém šprochu nemusí být ani zbla pravdy" Jak psal FABO a PEETERS. Málo je seriózních novinářů. Většinou je to dnes ten nejhubší pleps. Zcela podpisuju co napsal Robert!!!
Zpět k nehodě - problém je, že jedině ty 3X GA + crash dávají jakýs takýs smysl. Jinak nechapu. A taky jak Robert psal, když je tam podle dostupných info jedno NDB, tak jiné přiblížení asi letět nemohl. A nebo - jak už taky Robert napsal tady kdesi, proletěl to NDBečko a uletěl do boku. To bylo taky docela celkem reálné vysvětlení.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 318 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz